Cuisine

Collection by Migusto mk

11 
Pins
 • 
21 
Followers

My work

Тробојна пита Macedonian Food, Pan Bread, Bread And Pastries, Pane, Bread Recipes, Delish, Cheese, Sweet Pastries, Kitchens

Тробојна пита

Бидејќи до сега многу пати докажв дека уживам да приготвувама месени работи, за денес решив малку да експериментирам во боите и вкусовите. Ова е најшарената пита која сум ја направила. И тоа со мор…

Macedonia Timeless – Food (English) Macedonia Timeless – Food (English) by the official National Tourism Portal, presents travel Macedonia information, culture and adventure tourism www. Appetizer Recipes, Appetizers, Macedonian Food, European Cuisine, Cheese Pies, Cookie Do, English Food, Cookies Policy, Baked Beans

Macedonia Timeless - Food (English)

Production Studio: Quasar Film Marketing Agency: REPUBLIKA

Брзи солени крекери Rolls, Bread, Food, Kitchens, Bread Rolls, Essen, Breads, Baking, Buns

Брзи солени крекери

Во моментите кога немате идеја што да грицнете, ова е совршениот избор за вас и вашите пријатели. Солени крекери со сирење кои се прават и се јадат многу брзо :). Немојте да се двоумите, секогаш пр…

Уштипци Pretzel Bites, Potatoes, Bread, Vegetables, Food, Kitchens, Potato, Veggies, Essen

Уштипци

Ако по дома немате леб, еве една брза идеја како да го задоволите вашиот глад. Направeте уштипци кои се готови за 15 минути, а се идеални со домати, сирење или павлака.…

Торта „Зебра“ Torta Zebra, Cake Recipes, Dessert Recipes, Desserts, Amazing Cakes, Food Art, Sweet Tooth, Easy Meals, Brunch

Торта „Зебра“

Неверојатно декоративен, но и неверојатно вкусен. Колку често ги среќавате овие две нешта заедно? Искомбинирајте ги и ќе се уверите во ова што ви го кажуваме.…

Бурек со сирење Macedonian Food, Dairy, Cheese, Tea, Kitchens, High Tea, Teas

Бурек со сирење

Има ли нешто поубаво од тоа да ги изненадите најблиските од фамилијата со домашно приготвен бурек за појадок? Мирис кој ги отвора апетит и ве тера секогаш да земете парче повеќе.…

Домашни багети Bread, Recipes, Food, Kitchens, Projects, Rezepte, Essen, Breads, Baking

Домашни багети

Има ли нешто поубаво од свежо испечен багет со крцкава коричка? Секако дека има! Пробајте ја оваа наша варијанта и уживајте во секое залаче. Добар апетит!…

Интегрални палачинки Chocolate, Ethnic Recipes, Food, Kitchens, Schokolade, Essen, Chocolates, Yemek, Meals

Интегрални палачинки

За убав почеток на денот, подгответе ги овие превкусни интегрални палачинки. Мал Мигусто совет, ако палачинките ви се лепат за тавчето, додадете уште малку брашно во смесата. За подготовка на вкусн…

„Деспина“ пудинг колаче Pudding, Desserts, Food, Kitchens, Tailgate Desserts, Deserts, Essen, Puddings, Dessert

„Деспина“ пудинг колаче

Само неколку состојки, многу малку време за подготовка, а добивате феноменален резултат. Превкусно пудинг колаче декорирано со домашно слатко од јагоди. За мерак.…

Ролнички со виршла, мјаммм Pretzel Bites, Bread, Food, Kitchens, Essen, Breads, Baking, Buns, Yemek

Ролнички со виршла, мјаммм

Пудинг штрудла Beef, Food, Kitchens, Meat, Essen, Ox, Ground Beef, Yemek, Steak

Пудинг штрудла

Чоколаден пудинг, готови кори и за час имате супер десерт. Кремаста пудинг штрудла која ќе ве воодушеви со својот вкус. Топ Мигусто препорака за сите сладокусци.…