Posni slatki

8 Pins0 Followers
Одлично изгледаат, посни се и можат да бидат добар појадок или ужинка. Па, да видиме како може и ние да си направиме посни триаголници со праз и печурки.

Посни триаголници со праз и печурки

Одлично изгледаат, посни се и можат да бидат добар појадок или ужинка. Па, да видиме како може и ние да си направиме посни триаголници со праз и печурки.

Директно од нашата кујна, специјално за сите кои обожаваат посна храна. Не пропуштајте да ги пробате нашите посни плескавици од компири!

Посни плескавици од компири

Директно од нашата кујна, специјално за сите кои обожаваат посна храна. Не пропуштајте да ги пробате нашите посни плескавици од компири!

Ако и вие сте дел од обожавателите на кикиритки и чоколадо, ви предлагаме да го пробате рецептот за посни сникерс бомбици. Едноставно, лесно и без маргарин.

Посни Сникерс бомбици

Ако и вие сте дел од обожавателите на кикиритки и чоколадо, ви предлагаме да го пробате рецептот за посни сникерс бомбици. Едноставно, лесно и без маргарин.

Имаме нов рецепт за крцкави, посни солени стапчиња со сенф. Рецептот ни доаѓа од кујната на Диана. Изгледаат фантастично вкусно и вреди да се пробаат.

Посни солени стапчиња со сенф

Имаме нов рецепт за крцкави, посни солени стапчиња со сенф. Рецептот ни доаѓа од кујната на Диана. Изгледаат фантастично вкусно и вреди да се пробаат.

Брзи посни бомбици со банани, готови за 3 минути • Сè за храна

Брзи посни бомбици со банани, готови за 3 минути

Брзи посни бомбици со банани, готови за 3 минути • Сè за храна

I tako,ide meni slava,sveti Nikola,ja opet na mukama sta za slano predjelo...Ove godine sam imala srece,pa sam nasla bas dosta posne fet...

I tako,ide meni slava,sveti Nikola,ja opet na mukama sta za slano predjelo...Ove godine sam imala srece,pa sam nasla bas dosta posne fet...

Посна салата со макарони и туна. За време на пости или куќни свечености не може да се замисли трпеза без кремаста посна салата со макрони, туна или печурки.

Посна салата со макарони, туна и зеленчук

Посна салата со макарони и туна. За време на пости или куќни свечености не може да се замисли трпеза без кремаста посна салата со макрони, туна или печурки.

17 најдобри рецепти за посни колачи и торти • Сè за храна

17 најдобри рецепти за посни колачи и торти

17 најдобри рецепти за посни колачи и торти • Сè за храна

Pinterest
Search